Спортинг Лисабон и Арсенал играят при 1:1 в първи осминафинал в Лига

...

НА ЖИВО: Спортинг Лисабон - Арсенал 1:1, Инасио изравни

Спортинг Лисабон и Арсенал играят при 1:1 в първи осминафинал в Лига Европа. В 22-ата минута Уилям Салиба откри резултата, а в 35-ата минута Гонсало Инасио

Първата отлична опция за гол се откри през домакините. Педро Гонсалвеш проби отляво, навлезе в наказателното поле и насочи рисков удар, който обаче мина около вратата. В 22-ата минута " топчиите " излязоха напред в резултата. Фабио Виейра центрира от корнер, а в наказателното поле Уилям Салиба се извиси над всички и вкара с глава за 0:1. Домакините имаха искания за нарушаване в офанзива, които обаче не бяха взети под внимание.

В 24-ата минута Арсенал получи право да извърши директен свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Олександър Зинченко, чийто първи шут срещна стената, а при добавката Антонио Адан избави. В 34-ата минута бранителят Гонсало Инасио насочи подъл удар от границата на наказателното поле, който Мат Търнър мазета в корнер. След неговото осъществяване Инасио с глава се възползва от неточност на американския пазач и от вратарското поле вкара за 1:1.

В 39-ата минута Маркъс Едуардс потърси близкия низък ъгъл от границата на наказателното поле, само че Търнър съумя да избие в корнер.

Спортинг Лисабон - Арсенал 1:1

0:1 Уилям Салиба (22)

1:1 Гонсало Инасио (35)

Спортинг : Адан, Сент Жуст, Коатес, Инасио, Матеус, Есгайо, Морита, Гонсалвеш, Тринкао, Едуардс, Паулиньо

Арсенал: Търнър, Уайт, Салиба, Кивиор, Нелсън, Зинченко, Жоржиньо, Джака, Сака, Виейра, Мартинели